escort ankara
Teknoloji Bitmez: Telefonlar Artık Konum Bilginizi Yorumlayarak Ne İstediğinizi Tahmin Edecek

11 Ocak 2014 Cumartesi

Telefonlar Artık Konum Bilginizi Yorumlayarak Ne İstediğinizi Tahmin Edecek

Android Telefonlar Aviate İle Kullanıcılarının Asistanı Olacak
Telefonlar Artık Konum Bilginizi Yorumlayarak Ne İstediğinizi Tahmin Edecek
 
Şirket, insanların yaptıklarına göre Android cihazlardaki ana ekranları düzenleyen bir teknolojiye sahip olan Aviate firmasını satın aldı.
Örneğin, bir insan otomobile binerken, harita uygulaması Android cihazın ana ekranına geliyor. Bir kişi spora gidecekse indirmiş olduğu fitness uygulamaları, otobüse binmeyi planlıyorsa otobüs çizelgesi Android cihazının ana ekranına otomatik olarak geliyor. Bu teknolojinin ana fikri, insanların uygulamalar arasında kaybolmalarını önlemekten yola çıktı. Teknoloji GPS, Wi-Fi ve ivmeölçeri ve diğer işaretleri kullanıyor.
Henüz Beta Aşamasında
Yahoo CEO’su Marissa Mayer, CES’teki konuşmasında bu satın almayı açıkladı. Aviate halen beta aşamasında. Fakat Yahoo, sağlanan kodla uygulamaya katılan ilk 25 bin kişiye açık olacağını belirtti. Bu satın alma Mayer’in, Yahoo’nun hizmetlerinin insanların günlük yaşamlarına dokunması stratejisiyle uyuşuyor. Aynı zamanda bu günümüzdeki ‘kelime’ bazlı arama yapma trendiyle de bağdaşıyor.
Mayer, “Cihazların ana ekranlarının daha akıllı, daha kişiselleştirilmiş ve daha fazla içerikle ilgili olmasını tasarlıyoruz” diye konuştu.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder