escort ankara
Teknoloji Bitmez: Web Sitesi Ziyaretçi Sayısını Arttırmanın 30 Yolu

11 Ocak 2014 Cumartesi

Web Sitesi Ziyaretçi Sayısını Arttırmanın 30 Yolu

Optimized web site trafiği Web Sitesi Ziyaretçi Sayısını Arttırmanın 30 Yolu
Ziyaretçi sayısı bir blog ya da web sitesi için belki de en önemli şeylerin başında geliyor.
İçeriğiniz, blog yazılarınız ne kadar yararlı olursa olsun eğer hiç kimse yazdıklarınızı okumuyorsa hiçbir anlamı kalmaz bu işin.  Bu yazımızda bloğunuza ya da web sitenize ziyaretçi çekmenin 30 yolunu listeliyoruz, umarım yardımcı olur.
Bu arada web sitenize ziyaretçi çekmek demek sitenize daha fazla kişinin girmesi anlamına gelmiyor. Önemli olan hedef kitlenizin sitenizi ziyaret etmesidir, bunun için önce hedef kesiminizi belirlemenizi tavsiye ederim.
Örneğin, alışverişle ilgili bir blog ya da siteniz varsa satacağınız ürünleri almak isteyecek kesimden insanları sitenize çekmek çok daha akıllıca olacaktır.
Daha fazla ayrıntıya girmeden işte Web Sitesi Ziyaretçi Sayısını Arttırmanın 30 Yolu:

1. Kaliteli Yazılar Yazın

Kime sorarsanız sorun size verebilecekleri en iyi tavsiye bu olacaktır: kaliteli içerik. Sonuçta bir blog ya da web sitesi dediğimiz şeyin büyük kısmı içerikten oluşuyor ve eğer bu alanda başarılı olmak istiyorsanız kaliteli, faydalı ve iyi araştırılmış yazılarla ziyaretçilerinizin karşısına çıkmanız daha fazla ziyaretçi kazanmanın en garanti yoludur.

2. Diğer Bloglara Yorum Yazın

Yorum bırakmak birçok açıdan işinize yarayacaktır. En önemlileri ise ücretsiz backlink ve markanızı yeni yeni insanlara tanıtma fırsatı olacaktır.
Ancak yorum yapmadan önce izlemeniz gereken bir yol var o da şu: sadece değer katabileceğini düşündüğünüz fikirlerinizi yorum olarak belirtin artık kimse “güzel yazı” ya da “çok yararlı” gibi yorumlara değer vermiyor.
Eğer yazıyı beğendiyseniz ama  yorum yapacak bir şey aklınıza gelmiyorsa sosyal ağlarınızda o yazıyı paylaşabilirsiniz böylece sizi takip eden insanlara faydalı bilgiler sunduğunuz için sitenizi sıksık ziyaret etmek isteyebilirler.

3. Bloğunuzu ya da Web Sitenizi SEO Kurallarına Göre Optimize Edin:

webtasarımı seo Web Sitesi Ziyaretçi Sayısını Arttırmanın 30 YoluBiliyorum insanlara SEO dendiği zaman çok karışık bir konu gibi geliyor ancak adım adım bir sistemle takip edildiğinde aslında çok da karışık olmadığını göreceksiniz.
Sadece izlenmesi gereken birkaç yol var, bunları bilmeniz rakiplerinize fark atmanıza yardım edecektir.
Öncelikle sayfa içi SEO hakkında bilgi edinmenizi tavsiye ederim. Bunu öğrenmek için ücretsiz  ”Yeni Başlayanlar İçin SEO” rehberimizi indirebilirsiniz.

4. Bulunduğunuz Sektörle/Konuyla İlgili Forumlara Üye Olun

Birçok forum web sitenizin linkini imza olarak bırakmanıza izin verir, bu fırsatı değerlendirin.

5. Liste Yazıları Yazın ( Şu işi yapmanın 10 yolu vb.)

İnsanlar adım adım takip edecekleri yollardan gitmeyi severler, bu yüzden blog yazısı yazarken bunu liste halinde, adım adım anlatarak yazmaya özen gösterin.
Böylece yazınızı okuyan insanlara yazıyı gözden geçirip, ihtiyacı olan bilgilere çabuk ulaşma imkanı sağlamış olursunuz.

6. Medya Tarafından Haber Yapılmaya Değecek Çalışmalarda Bulunun

Örneğin alanınızdaki tanınmış insanlarla yapılacak röportajlar ya da seminerler işinize yarayabilir.

7. Pingleme

Yazılarınızı web sitenize ekledikten sonra muhakkak pingleme çalışmasını yapın. Bunun için http://pingler.com/ sitesini kullanabilirsiniz, ya da WordPress kullanıyorsanız bunu “Yazma / Writing” bölümünden otomatik olarak kolayca yapabilirsiniz.
Pingeleme çalışması arama motorlarına (google, yahoo gibi) web sitenizi güncellediğinizi ve onların gelip bakmalarını böylece de size daha fazla ziyaretçi göndermelerini sağlamak için yapılan etkili bir yöntemdir.

8. Yarışmalar Düzenleyin

yarışma web tasarım Web Sitesi Ziyaretçi Sayısını Arttırmanın 30 YoluYarışmaları ve sonunda kazanılan ücretsiz hediyeleri kim sevmez ki? Eğer bütçeniz elveriyorsa hemen hedef kesiminizin dikkatini çekecek bir yarışma düzenleyin, ücretsiz hediyeler verin, yarışmaya katılım şartı olarak da facebook sayfanızı beğenmelerini isteyin.
Göreceksiniz hem facebook hayranlarınızın sayısı hızla artacak hem de sitenizin ziyaretçi sayısı!.

9. Video Hazırlayın

Sektörünüzle ilgili kaliteli ve ilgi çekecek videolar hazırlayın. Süresi 1 dk.’yı geçmesin, hazırladığınız videoyu başta youtube olmak üzere diğer video sitelerinde paylaşın böylece hem marka bilinirliğinizi arttırmış olursunuz hem ziyaretçi sayınızı.

10. URL’nizi İmza Olarak Kullanın

Maillerinizde web sitenizin url’sini imza olarak kullanın. Bunun için şu siteye göz atabilirsiniz:  http://www.wisestamp.com/

11. RSS Dizinlerine Kayıt Olun

Web sitenizi ya da bloğunuzu RSS dizinlerine kaydettirin. Bu yazılarınızın internet ortamında hızla yayılmasına yardım edecektir.

12. Dergi ve Gazete Reklamları

5698521683 74c44765bf o Web Sitesi Ziyaretçi Sayısını Arttırmanın 30 Yolu

Hedef kesiminize hitap eden dergiler ya da gazeteler varsa bu mecralarda reklamınızı yapın.

13. Facebook Reklamları

Facebook Ads kullanarak web sitenizin reklamını yapın.

14. Google Adwords Reklamları

Google Adwords kullanarak web sitenizin reklamını yapın.

15. Radyo Reklamları

Hedef kesiminize hitap eden bir radyo kanalı varsa orda reklamınızı yapın.

16. Web Tasarım

Web sitenizi etkili, kullanışlı, güzel görünümlü ve hızlı bir hale getirmek için web tasarım yenileme sürecinden geçin. Web tasarımı yaptırdığınız şirketten size backlink vermelerini isteyin. (nofollow olmamasına dikkat edin, bir çoğu bu şekilde kabul ediyor çünkü)

17. LinkedIn Hesabı Açın

LinkedIn hesabı açın, iş arkadaşlarınızı bulun, sitenizin linkini paylaşın. Sektörünüzle ilgili gruplara üye olarak yazılarınızı bu gruplarda paylaşabilir ve böylece sitenize yüksek sayıda ziyaretçi çekebilirsiniz.
LinkedIn ile ilgili detaylı bilgiye ilgili yazımızı okuyarak ulaşabilirsiniz.

18. Twitter Hesabı Açın

twitter web tasarım Web Sitesi Ziyaretçi Sayısını Arttırmanın 30 YoluProfesyonel, iş amaçlı kullanacağınız bir Twitter hesabı açın. Takipçi sayınızı arttırın, tweetler yazmaya başlayın, fanlarınızla iletişim kurun, bir süre sonra yazılarınızı her tweetlediğinizde yüksek sayıda kişinin sitenize girdiğini göreceksiniz.
(hashtag adı verilen şu işareti # kullanarak anahtar kelimenizi paylaşmayı unutmayın)
Twitter’da takipçi sayınızı arttırmak için ilgili yazımızı okuyun.

19. Blog Dizinleri

Bloğunuzu blog dizinlerine kaydettirin.

20. Web Sitesi Dizinleri

Blog dışında web siteniz varsa onu da web sitesi dizinlerine kaydettirin.

21. Yazı Etiketi (Tag)

Yazılarınıza ilgili etiketler (tag) eklemeyi unutmayın.

22. Popüler Kişilerden Faydalanın

Yazılarınızda alanınızda bilinen, tanınmış kişilerden bahsedin. Bu sayede belki o kişinin ilgisini çekebilir ve yazınızı kendi okuyucularıyla paylaşmasına imkan tanımış olabilirsiniz.

23. Resimlerden Oluşan Yazı Hazırlayın

Alanınızla ilgili olmak şartıyla sadece resimlerden oluşan bir yazı hazırlayın. Örneğin “Dünyanın en harika 10 binası” gibi. Zaten dikkat ettiyseniz büyük gazetelerin hemen hepsi bu yöntemi kullanarak ziyaretçilerin sitelerinde daha fazla vakit geçirmelerini sağlıyorlar.
En büyük etkisi de sosyal medyada paylaşılma oranını hızlı bir şekilde arttırmasıdır.

24. Sosyal Medya

Sosyal medyanın gücünden olabildiğince yararlanın.

25.  Sosyal Medya Butonları

sosyal medya web tasarım Web Sitesi Ziyaretçi Sayısını Arttırmanın 30 Yolu
Bloğunuza sosyal paylaşım butonları koyun. Özellikle twitter, facebook ve google+ vazgeçilmezlerden ilk üçüdür. Bunları yazınızın bitiş kısmına koyarsanız, yazınızı sonuna kadar okumuş kişilerin beğenisini kazanmış olduğunuz için, o kişilerin yazınızı beğenip paylaşma ihtimali daha yüksek olacaktır.

26. Yazım Hatası

Yazdığınız yazıları tekrar tekrar gözden geçirin, herhangi bir yazım hatası yapmadığınıza emin olun.

27. Yeni Haberleri İlk Siz Yayınlayın

Sektörünüzle ilgili haberleri ilk siz yazmaya çalışın, böylece Google sizi o kelimelerde ilk sıraya yükseltecektir.

28. Kelime Analizi Yapın

Yazı yazmaya başlamadan önce google keyword tool’u kullanarak kelime analizi yapın, en çok kullanılan kelimeleri yoğun bir şekilde yazının içine yerleştirerek (%5’i geçmemeli bu yoğunluk) google’dan daha çok  sayıda ziyaretçi kazanabilirsiniz.

29. Mobile Tasarım Yaptırın

Artık insanlar internete cep telefonlarından girmeye başladılar bu yüzden web sitenizin cep telefonuna uygun halini tasarlamaları için bir web tasarım şirketiyle anlaşın.

30. iPhone app Yaptırın

iphone apps Web Sitesi Ziyaretçi Sayısını Arttırmanın 30 YoluWeb siteniz için iPhone app oluşturun,    bildiğiniz üzere artık iphone kullanmayan   kimse kalmadı ve günümüzün en popüler konusu olan app’lerden markanız adına faydalanmayı ihmal etmeyin.
Bunu da web tasarımcınızla konuşarak detaylar hakkında bilgi alabilirsiniz.
Umarım bu saydığımız yöntemlerden birkaçını uygular ve web sitenizin trafiğini istediğiniz seviyeye ulaştırabilirsiniz.
Web sitesi ziyaretçi sayısını arttırmakla ilgili gözden kaçırdığımız başka yöntemler varsa lütfen yorumlar kısmında paylaşın!

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder